به گفته مسئولان استانی و کشوری، در روزهای آینده شاهد اتمام خط ریلی رشت – کاسپین خواهیم بود که با حضور رئیس‌جمهور افتتاح می‌شود و شمارش معکوس برای تکمیل کریدور شمال – جنوب و اتصال دریای خزر به دریای عمان و خلیج فارس آغاز شده است.

به گزارش غیرمنتظره، موسی فکور، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان در گفت وگو با ایسنا در ۱۷ بهمن ۱۴۰۲، از پیشرفت بالای ۹۰ درصدی پروژه راه آهن رشت – کاسپین خبر داد و اظهار کرد: این پروژه در صورت تکمیل برای نخستین بار دریای خزر را به جنوب کشور و خلیج فارس و دریای عمان متصل می‌کند.

وی با اشاره به اهمیت اقتصادی پروژه خط ریلی رشت – کاسپین، اضافه کرد: این پروژه نه تنها برای گیلان بلکه برای کشور مهم است و موجب رشد و ارتقاء بخش‌های مختلف اقتصادی به ویژه صادرات و ترانزیت می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان با بیان اینکه تاکنون ۲۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه راه‌آهن رشت – کاسپین اختصاص پیدا کرده است، گفت: این پروژه به طول ۳۵ کیلومتر بوده و تاکنون ۲۹ کیلومتر آن ریل‌گذاری شده و شش کیلومتر باقی مانده در دست اجراست که در صورت مساعد بودن شرایط آب و هوایی با سرعت پیش می‌رود.

فکور، با اظهار امیدواری از اتمام پروژه تا اسفندماه سال جاری، بیان کرد: پیمانکار در حال اجرای خاکریزی به حجم ۲۵ هزار مترمکعب بوده و کلیه پل‌های مسیر، احداث شده و آماده ریل‌گذاری هستیم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت