October 25, 2020

سخنگوی شورای شهر چاف و چمخاله: شهردار باید پاسخگوی مطالبات به حق مردم باشد

به گزارش غیرمنتظره و  به نقل از ایلنا، وفایی سخنگوی شورای شهر چاف و چمخاله ضمن گلایه از عملکرد کمیل لاهوتی شهردار این شهر گفت: یکی از مهمترین وظایف شهرداری رسیدگی به مشکلات مردم و رفع معضلات موجود در پروژه‌های عمرانی شهر جهت خدمت رسانی به مردمان فهیم چاف و چمخاله است.

وی افزود: استفاده ابزاری شهردار از پرسنل خدوم که با همه مشکلات با تمام وجود مشغول فعالیت هستند جای بسی تاسف است و بهتر است شهردار با پایان یافتن دوره پنجم شورا در سال آخر دست از سیاسی کاری بردارد و به فکر پاسخگویی به شهروندان باشد و پروژه های نیمه تمام را انجام دهد.

این عضو شورا با اشاره به فرمایشات حضرت امام خمینی(ره) که مردم ولی نعمتان ما هستند، افزود: امروز وظیفه همه ماست تا در راستای اهداف و سیاست های کلان کشور و اصل چهل و چهار قانون اساسی پاسخگوی مطالبات مردم باشیم.

وفایی در بخش دیگری از گلایه های خود تصریح کرد: چگونه شهردار به خود اجازه می دهد تا بجای پرداخت مطالبات پیمانکاران با تندخویی و رفتار ناشایست، آنها را از شهرداری بیرون کند که این امر سبب شکایت پیمانکار از شهرداری شود و با محکوم شدن شهرداری، پیمانکار سه برابر مبلغ طلب خود را از شهرداری غرامت دریافت کند؛ طلبی که از عوارض همشهریان چه بازاریی و چه کشاورز و… گرفته می‌شود و بر اساس ندانم کاری مسئولی که در گرمای طاقت فرسا در زیر کولر در حال سرما خوردن است چنین ضرری را به بیت المال بزند.

وی ادامه داد: تاکنون‌تذکرات مکرر کتبی و شفاهی مبنی بر رفتار صحیح با ارباب رجوع و پیمانکاران، تسریع در روند پروژه های عمرانی، عدم تبعیض بین همه مناطق شهر و رعایت صداقت و امانت داری به شهردار داده شده است.

وفایی در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: دخالت‌های مسئول حراست شهرداری در بخش مالی از موارد تخلف محرز دانست و خاطر نشان ساخت: اگر قرار است قانونا مبلغی توسط مدیریت مالی و با امضای شهرداری به حساب پیمانکاری واریز شود چه لزومی دارد به حساب حراست واریز شود.

وی اینگونه رفتارها را نوعی دخالت در امور مالی دانست و گفت: اگر بخواهیم جلوی رانت و فساد در شهرداری ها گرفته شود ابتدا باید خودمان امانت دار مردم باشیم.

سخنگوی شورای شهر چاف و چمخاله در پایان یادآور شد: همه در قبال اعمال خود علی الخصوص شهردار باید پاسخگو باشند و تبعیض بین افراد در تمامی زمینه ها چه همشهریان عزیز و چه کسانی که این شهر را برای اقامت و سرمایه گذاری انتخاب کردند برداشته شود تا سفیران خوبی برای شهرمان باشیم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها