فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی خودروهای شوتی را مصداق ناامنی اقتصادی و اجتماعی دانست و تاکید کرد: به دنبال این هستیم که پدیده شوم شوتی‌گری را از بین ببریم و ریشه کن کنیم.

به گزارش غیرمنتظره،  سردار احمدرضا رادان روز دوشنبه در همایش پلیس اقتصادی با بیان اینکه طی سال گذشته شاهد ارتقای امنیت اقتصادی در کشور بوده ایم، افزود: البته هنوز به نتیجه دلخواه ما و مورد مطالبه مردم نرسیده ایم که نیاز دارد در سال ۱۴۰۳ این مسئله پیگیری شود.

وی با بیان اینکه سال جاری سال سخت قاچاقچیان رقم خورد، اظهارداشت: خوشبختانه در حال حرکت به سمت پرونده‌های کلان اقتصادی هستیم و پلیس برای بازگشت نظم اقتصادی از هیچ چیزی چشم پوشی نخواهد کرد.

فرمانده انتظامی کل جمهوری اسلامی موضوع جنگ ترکیبی را از دغدغه های مهم نظام عنوان کرد و گفت: یکی از ابعاد این جنگ بعد اقتصادی است که دشمن با ابزار تحریم، تهدید در حوزه اقتصادی و وارد کردن ضربه به شریان های اقتصادی علیه جمهوری اسلامی و مردم ایران آغاز کرده است.

قاچاق نمود بارز جنگ ترکیبی اقتصادی است

سردار رادان نمود بارز جنگ ترکیبی اقتصادی را قاچاق دانست و اظهار داشت: قاچاق چه از داخل به بیرون کشور و از چه بیرون به داخل کشور امروز به معضل بنیادین اقتصادی تبدیل شده است. متاسفانه اعداد و ارقامی که از حوزه مقابله با قاچاق ارز و کالا نهاد ریاست جمهوری اعلام می شود، اعداد بزرگ و نگران کننده است و اگر ما بتوانیم از افزایش این عدد جلوگیری کنیم و یا به سمت کاهشی ببریم به نظر بالاترین خدمت در بعد جنگ ترکیبی اقتصادی را برای مردم و دولت رقم زدیم.

وی با بیان اینکه خودروهای شوتی جلوه‌های واضح از قاچاق و همچنین ناامنی اجتماعی هستند، ادامه داد: در حوزه خودروهای شوتی اقدامات و برخوردهای جدی انجام شده که باید این موضوع ادامه داشته باشد.

فرماندهی کل انتظامی به مطالبه پلیس از شورای امنیت ملی درباره برخود با خودروهای شوتی اشاره کرد و گفت: در سال ۱۴۰۲ متاسفانه ۵۰۰ نفر از مردم ما بر اساس حادثه آفرینی‌های خودروهای شوتی در امور راهنمایی و رانندگی کشته شدند.

سردار رادان بر نابودی و ریشه کن کردن فعالیت خودروهای شوتی تاکید کرد و افزود: طی سال جاری تعدادی از همکاران ما در انتظامی توسط خودروهای شوتی به شهادت رسیدند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت