سپیدخبر به گزارش رشت۲۰، کانال تلگرامی گیلان فورکا با انتشار مطالبی پیرامون بارش برف در روزهای ۲۷ و ۲۸ دی‌ماه، در سراسر استان گیلان خبر داد.

 

بر همین اساس از بعدازظهر روز پنجشنبه ۲۷ دی‌ماه در مناطق مستعد جلگه‌ای گیلان، بخصوص شهرستان‌های سیاهکل، لاهیجان، شفت، آستانه، رشت، رودبار و تا حدودی فومن و صومعه‌سرا بارش برف را مشاهده خواهند کرد.

 

همچنین در بخش‌های سنگر، سراوان، کوچصفهان، رستم‌آباد و منجیل نیز بارش برف وجود خواهد داشت و کاهش شدید دما و وزش باد سرد رخ خواهد داد.

 

پیش‌بینی این کانال تلگرامی به‌عنوان نخستین و بزرگترین کانال هواشناسی در شمال کشور آن است که در نقاط مورد اشاره قطعاً بارش برف رخ خواهد داد و در برخی از این مناطق بارش برف بین ۵ الی ۱۵ سانتی‌متر خواهد بود.

 

از سوی دیگر با توجه به‌سرعت بالای سیستم نمی‌توان میزان دقیقی برای این موج تعیین کرد.

 

در سایر مناطق استان نیز احتمال بارش برف و باران یا بارش برف وجود خواهد داشت که البته این موضوع به میزان بارش و دما بستگی دارد.

 

در شهر رشت اما برف به‌صورت قطعی خواهد بارید و شهر سفیدپوش خواهد شد.

 

موضوع مورد تأکید آنکه شدت بارش در مرکز و شرق گیلان است و بارش برق بامداد و صبح جمعه به‌تدریج کاهش‌یافته و سیستم به‌آرامی از گیلان خارج‌شده و به‌صورت طولانی‌مدت در منطقه فعالیت نمی‌کند.

 

پیش‌بینی‌ها چنین است که در برخی از مناطق استان بارش برف به میزان ۲۰ سانتی‌متر باشد. ین میزان بارش مربوط به شهرستان‌های آستانه، لاهیجان، سیاهکل و تا حدودی رشت باشد.

 

ضمناً اختلال در رفت و آمد جاده‌ای برای مناطق برفی پیش‌بینی می‌شود.

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت