اختصاصی / به گزارش سپیدخبر، در شرایطی که حدود ۵۰ روز تاپایان سال کاری ۹۷ باقی مانده است، شهرداری رشت با مشکلات مختلف مالی دست و پنجه نرم می کند. مشکلاتی که جدا از حقوق عقب افتاده نیروهای حجمی، مشخص نشدن تکلیف شهردار منتخب نیز خود یکی دیگر از مشکلات جدی در این میان است.

اگرچه علی بهارمست در دوران سرپرستی خود توانست آرامش را در مجموعه مدیریت شهری حاکم کند، اما رشت نیز همانند سایر شهرداری های کشور با توجه به رکود موجود در ساخت و ساز و کاهش درآمدها مشکلات فراوانی دارد. بخصوص آنکه حجم بالای بدهی ها این شهرداری را پای ورشکستگی نیز کشانده است.

با این حال باید اعتراف کرد حتی اگر همین امروز نیز حکم حجت جذب به عنوان شهردار رشت ابلاغ شود بازهم زمان لازم تا پایان سال وجود ندارد و شاید نوروز ۹۸ برای مجموعه پرسنل شهرداری بسیار سخت تر از سالهای گذشته باشد. به گونه ای که پیش بینی می شود حتی با پرداخت حقوق معوقه نیروهای حجمی شهرداری رشت، بازهم پرداخت پاداش پایان سال، حقوق و عیدی کارکنان شهرداری در پایان اسفندماه برای شهرداری رشت با توجه به حجم بدهی های موجود کمی سخت تر از گذشته باشد.

نکته قابل تامل آنکه طولانی شدن فرآیند انتخاب شهردار سبب آسیب جدی در درآمدزایی شهرداری رشت شده است. حتی اگر سرپرست شهرداری با قدرت کار خود را انجام دهد اما بازهم سرمایه گذار منتظر تعیین و شروع بکار شهردار می شود که خود نکته مورد توجهی است. هرچند که در این بین نباید تلاش های مجموعه مدیریت شهری برای عقد قراردادهایی چون راه اندازی پارک شهر رشت در باغ محتشم را فراموش کرد. هرچه که هست شهرداری رشت روزهای سختی را در پیش خواهد داشت که قطعاً با یک مدیریت جهادی می توان از آن عبور کرد.

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت