نمایش بهمن به نویسندگی، کارگردانی و بازیگری صالح اصغری و تهیه کنندگی سامان باقرپور از هنرمندان جوان و مطرح گیلانی از ۱۴ آبان در تالار مرکزی رشت روی صحنه رفته است و تا ۲۲ آبان ادامه دارد.

به گزارش غیرمنتظره، به نقل از حکایت گیلان،  نمایش «بهمن» روایت جوانی است که در آخرین شب سربازی  داستان زندگی خود را برای هم خدمتیها تعریف می‌کند.

صالح اصغری در گفتگو با خبرنگاران درباره این نمایش گفت: این طرحی بود که دو سال روی آن کار کردم و هربار سعی کردم آن را پخته نمایم. «بهمن»  شخصیتی بود که از دوران کودکی مشابه آن را دیده بودم و الهاماتی از آن گرفته بودم.

وی درباره تجربه اولین کار خود گفت: فکر کردم برای اولین کار به جای همکاری تیمی بیشتر از خودم استفاده کنم تا تجربه بهتری پیدا کنم. البته صدای بهزاد سعادتی و  سعید شهبازی هم در این کار بهره بردم که از آن‌ها تشکر می‌کنم.

اصغری با اشاره به انتخاب سالن سایه تالار مرکزی نیز اظهار داشت: با سامان باقرپور تهیه کننده صحبت کردیم که سالن کوچکی در اختیار داشته باشیم که به تماشاگر نزدیک باشیم و بتوانیم ارتباط بهتری با آن‌ها بگیرم. این سالن با همه نواقصش به درد ما می‌خورد. البته در نظر داریم شبهای آخر در سالن اصلی تالار اجرا داشته باشیم که هنوز مشخص نیست.

این هنرمند تلویزیون که اکثرا با بازی در نقش بهرام سریال «جایزه» و همچنین حضور در جُنگها و جشنواره‌ها شناخته می‌شود درباره تجربه اول کار تئاتری خود گفت: من فکر می‌کنم حال دل مردم ما چندان خوب نیست. خدا را شاکرم که من هرجا هستم بسیاری خنده بر لب دارند و دوست دارند شادی بخش برنامه‌ها و نشستهای آن‌ها باشم. با این حال خواستم بگویم خارج از این جُنگ می‌توانم کار اصلی خودم در هنر را نیز اجرا کنم. هرچند تئاتر «بهمن» رگه‌های طنزی دارد، اما در مجموع یک کار جدی است. خودم گاهی با داستانش گریه کردم و خوشبختانه نظرات خوبی در مورد این کار گرفتم که من را امیدوار کرد.

صالح اصغری در پایان گفت: در نظر داریم این کار در جشنواره‌های بعدی نمایش دهیم و از مردم می‌خواهیم از تئاتر استان حمایت کنند.

علاقه مندان برای تهیه بلیت به سایت تیوال مراجعه کنند.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت