به گزارش غیرمنتظره و به نقل از اصلاحات نیوز، محمد مهاجری، فعال سیاسی اصولگرا یادداشتی در کانال تلگرامی خود تحت عنوان «سلبریتی بدشانس سال ۱۴۰۳» منتشر کرده که متن آن به شرح زیر است:

سلبریتی سال، بی‌تردید حجت‌الاسلام کاظم صدیقی است. اما تبدیل‌شدن او به سلبریتی فقط به‌خاطر سند زدن باغ مجاور حوزه علمیه نبود.

افرادی لابد در لباس مشاوران دلسوز با ناشیگری‌های خود، پروژه سلبریتی‌سازی را تکمیل کردند و با راهنمایی‌های غلط، او را در دامی انداختند که هر لحظه تنگ‌تر شد و همچنان ادامه دارد.

دوستانی که نقش خاله‌خرسه را بازی کردند حتی در ویدئوی عذرخواهی آقای صدیقی، او را به سمت حق‌به‌جانب بودن سوق دادند. حال‌آنکه اشتباه شیخ فقط در اعتماد نابجا نیست. ریشه‌های عمیق‌تری دارد که چه در جایگاه مدیریت حوزه بماند چه نماند، در آینده آشکارتر خواهد شد.

اتفاقاً ماجرای آقای صدیقی فرصت طلایی است برای بزرگان روحانیت و حوزه‌های علمیه که سازوکار حاکم و جاری را مورد مطالعه قرار دهند و نگذارند میراث بزرگانی چون شیخ عبدالکریم حائری، آیت‌الله بروجردی و دیگران توسط افرادی که به اعتراف خود، ساده‌لوحانه به این‌وآن اعتماد می‌کنند بر باد رود. لااقل در موضوع مورد بحث باید میزان اهلیت علمی آقای صدیقی برای تأسیس و مدیریت چنین حوزه‌ای روشن شود.

مطمئناً بسیاری از روحانیون عالی‌رتبه، طلاب و حتی طلبه‌های مدرسه آقای صدیقی از اقدامات و عملکرد او متأسف و متأثرند. این تأسف و تأثر آنگاه افزوده می‌شود که عده‌ای با انقلابی خواندن او به دنبال ماست‌مالی کردن قضیه‌اند.

گفته‌اند «حسنات الابرار، سیئات المقربین» پس اگر آقای صدیقی انقلابی است جرمش بسیار بزرگ‌تر از دیگران است. توقع آن بود که مدافعان باندی – جناحی‌اش خصوصاً به‌خاطر انقلابی بودنش خودشان مدعی او می‌شدند و دستکم او را به‌خاطر ناتوانی در مدیریت و شبهه سوءاستفاده، وادار به کناره‌گیری می‌کردند.

حالا معلوم شده که صدیقی یک فرد نیست؛ بلکه یک جریان سیاسی است. این جریان آن‌قدر طلبکار است که می‌خواهد چنین جا بیندازد که انقلابیون می‌توانند خطا کنند و کسی هم حق ندارد به آن‌ها بگوید بالای چشمشان ابروست.

خلاصه آنکه اگر دوستان نادان، شیخ را به مسیری که مصلحت خودش و روحانیت بود هدایت می‌کردند و ضربه مؤثری را که او به روحانیت و نظام زد، گوشزد می‌کردند الان او ناگزیر نبود که برای جبران هر اشتباه، یک اشتباه تازه مرتکب شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت