September 18, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

عضو کمیسیون بودجه مجلس: اِعمال نظارت دقیق‌تر بر بودجه کشور در دستور کار مجلس است

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از تسنیم، مهرداد گودرزوند در رابطه با اصلاح ساختار بودجه و مباحث مربوط به برنامه و شفافیت در آن اظهار داشت: اصلاح همیشه بایستی در هر برنامه‌ای وجود داشته باشد و از آنجا که بودجه‌ریزی کشور نیز به صورت سنتی بوده همواره نیازمند تغییرات و اصلاحاتی بود.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخشی از اصلاحات و تغییرات بودجه سال گذشته در مجلس به تصویب رسید تصریح کرد: بیشترین تاکید روی شفاف‌سازی بودجه‌ریزی بوده و مجلس شورای اسلامی این مهم را در چندین آیتم مطرح کرد.

گودرزوند خاطرنشان کرد: یکی از آیتم‌های مذکور در واقع این بوده که وقتی بودجه‌ای برای دستگاهی در نظر گرفته می‌شود لذا مجلس به عنوان نظارت‌کننده اطلاع داشته باشد که بودجه تخصیص یافته به  دستگاه مربوطه در کجا صرف شده و میزان مصرف آن چقدر بوده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به ضرورت نظارت حین بودجه‌ ابراز داشت: مجلس شورای اسلامی در نظر دارد که بتواند در سال جدید نظارت خود را بر بودجه دقیق‌تر و انحرافات بودجه را کاهش دهد و تخصیص‌ها متناسب با شرایط و قوانین باشد و از عدالت لازم برخوردار باشد.

وی گفت: لازم است که نظارت مجلس در بودجه آنلاین شود اما این هنوز به تصویب نرسیده و پیگیر هستیم تا بتوانیم همزمان با توزیع بودجه در کشور، مجلس متناسب با میزان بودجه در یک استان از پیشرفت فیزیکی پروژه آن استان اطلاع داشته باشد تا در سال‌های بعد میزان نیاز به مبالغ بیشتر برای پیشرفت پروژه را مورد بررسی قرار دهد.

گودرزوند با اشاره به راهکار‌های مجلس به دولت جدید برای جبران کسری بودجه‌ای که پیش روی دولت جدید قرار دارد افزود: دولت باید کاهش هزینه‌های خود را محور قرار دهد و اخذ مالیات از کسانی که فرار مالیاتی دارند نیز تا حدودی می‌تواند کسری دولت را به حداقل برساند البته مجلس پیشنهادات دیگری هم ارائه داد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان گفت: در مباحث مربوط به بودجه پیش‌بینی کردیم که حداقل و حداکثرهای دریافتی کسانی که از بودجه دولت بیشتر بهره‌مند می‌شوند مشخص شود و در حوزه شرکت‌ها هم ۱۲ بند ردیف کردیم که افزایش‌ها متعارف باشد اما باز دیده می‌شود که بعضی دستگاه‌ها قوانین را دور می‌زنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها

ورزشی