به گزارش غیرمنتظره و به نقل از روزنامه فرهیختگان، تصمیمی که قرار بود به نفع دانش‌آموزان مدارس دولتی تمام شود، دودش در چشم آنها رفت و دوباره به نفع درس‌خوانده‌های مدارس پولی شد.

روزنامه فرهیختگان از بدتر شدن عدالت آموزشی بعد از اعمال ضریب امتحان نهایی خبر داده است.

به گزارش فرهیختگان، قرار بود با افزایش سهم آزمون نهایی حالی به دانش‌آموزان مدارس دولتی بدهند و کلی هم پروپاگاندا کردند که پس این تصمیم و اقدام، تحقیق و پژوهش‌های متعددی خوابیده و با علم و اطلاع اجرایش می‌کنیم. منتها در همین ایستگاه اول و به‌محض اجرا، خبر رسیده و ما مطلعیم که نشد آن چیزی که فکر می‌کردند می‌شود، یعنی برخلاف تصور و پیش‌بینی‌های سیاستگذار، نتایج تحلیل و ارزیابی آزمون نهایی اخیر نشان می‌دهد، شکاف و تبعیض بین دانش‌آموزان مدارس پولی و دانش‌آموزان مدارس دولتی، نه‌تنها کم نشد که بیشتر هم شد.

در ادامه این مطلب آمده است: تصمیمی که قرار بود به نفع دانش‌آموزان مدارس دولتی تمام شود، دودش در چشم آنها رفت و دوباره به نفع درس‌خوانده‌های مدارس پولی شد. میانگین نمرات دانش‌آموزان مدارس دولتی در آخرین آزمون نهایی برگزار شده که سهم ۴۰ درصدی هم در کنکور دارد، افت محسوسی داشته و همین درکنار رشد میانگین نمرات دانش‌آموزان مدارس پولی، هم شکاف بین دانش‌آموزان این مدارس را بیشتر کرد و هم شانس قبولی دولتی‌خوانده‌ها را کاهش داد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت