به گزارش غیرمنتظره،  روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: بیراه نیست اگر کلان فساد چای دبش را مصداقی از اژدهای هفت سر بخوانیم. مشخص است که در این اختلاس بزرگ مجموعه‌ای از نهادها مرتبط بوده‌اند. تشخیص اینکه این نهادها از روی ناآگاهی درگیر ماجرا شده‌اند یا آگاهانه، وظیفه دستگاه قضاست، اما سازمان یافته بودن چنین اختلاس بزرگی هم فکر چندان بیراهی نیست.

فساد چای دبش اژدهای هفت سر است؛ قوه قضاییه شفاف‌سازی کند

روزنامه جمهوری اسلامی خواستار شفاف‌سازی قوه قضائیه درباره فساد چای دبش شده است.

در بخش‌هایی از این مطلب آمده است؛

افشای بزرگ‌ترین فساد تاریخ جمهوری اسلامی ایران همزمان شده بود با انتشار خبرهایی درباره یک فساد دیگر در بخش واردات نهاده‌های دامی که اینجا هم متهم اصلی یک نهاد دولتی یعنی وزارت جهاد کشاورزی بود.

بیراه نیست اگر کلان فساد چای دبش را مصداقی از اژدهای هفت سر بخوانیم. مشخص است که در این اختلاس بزرگ مجموعه‌ای از نهادها مرتبط بوده‌اند. تشخیص اینکه این نهادها از روی ناآگاهی درگیر ماجرا شده‌اند یا آگاهانه، وظیفه دستگاه قضاست، اما سازمان یافته بودن چنین اختلاس بزرگی هم فکر چندان بیراهی نیست.

اکتفا کردن به اینکه تعدادی از مدیران متخلف (بدون نام و سمت) بازداشت شده‌اند و پرونده در مراحل رسیدگی است و خودمان کشف کردیم، شاید توجیهی برای رقابت‌های سیاسی باشد اما حتما دوای درد اعتماد عمومی مخدوش شده و انگیزه بخشی به تولید کنندگان و فعالان اقتصادی نیست.

دخیل بودن چند دستگاه مختلف در این پرونده، حکایت ازوجود هماهنگی میان مفسدینی دارد که در برخی دستگاههای اقتصادی لانه کرده‌اند. سر حلقه یا مرکز ثقل این هماهنگی‌های پر منفعت چه فرد یا گروهی است؟

اکنون که نهاد قضا، شفافیت و اطلاع‌رسانی را در دستور کار قرار داده، می‌توان به عنوان مطالبه‌ای ملی این درخواست را مطرح کرد که گزارش‌های منظم و روشنگرانه‌ای از آخرین وضعیت پرونده‌های مهم اقتصادی ارائه کند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت