اختصاصی / به گزارش سپیدخبر، پس از ماجرای خاموشی تعدادی از پارک های سطح شهر رشت و نامه اعتراضی علی بهارمست سرپرست شهرداری رشت و واکنش های رسانه ای به قطعی برق در معابر عمومی شهر رشت، شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان مدعی شد که دلیل قطع برق پارک ها عدم پرداخت بدهی توسط شهرداری نبوده و این کار توسط این شرکت صورت نگرفته است!

پس از این ادعا و ارسال جوابیه این شرکت به رسانه ها سجاد محجوب رئیس سازمان سیما و منظر شهرداری رشت در گفتگویی ادعاهای شرکت توزیع نیروی برق استان را رد کرد و تاکید داشت که برق پارک ها توسط عوامل این شرکت قطع شده و هیچ فیوزی خراب نیست.

حال اما بار دیگر ماجرای قطع برق در معابر عمومی شهر رشت موجب بالا گرفتن درگیری بین شهرداری و شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان شده است. روز گذشته تصاویری از قطع برق میادین اول و دوم مسکن مهر رشت در رسانه ها منتشر شد که با واکنش های بسیاری نیز همراه بود.

در این راستا سجاد محجوب رئیس سازمان سیما و منظر شهرداری رشت در گفتگویی با خبرنگار سپیدخبر در این خصوص گفت: شهرداری بنا بر دستور دیوان عدالت اداری حق خرج کرد برای تعمیر، نگهداری و… در زمینه برق معابر عمومی ندارد. از این رو زمانی که مسکن مهر رشت در حال راه اندازی بود به دلیل فوریت موضوع شهرداری از کابل های آلومینیومی برای برق رسانی استفاده کرد و حال به دلیل فرسودگی این کابل ها برق این منطقه قطع شده است و شرکت توزیع نیروی برق می بایست آنها را با کابل های مسی تعویض کند.

http://uupload.ir/files/atdl_photo_2019-01-03_11-00-58.jpg

http://uupload.ir/files/enef_photo_2019-01-03_11-01-10.jpg

http://uupload.ir/files/d2dk_photo_2019-01-03_11-01-13.jpg

http://uupload.ir/files/dej6_photo_2019-01-03_11-01-18.jpg

وی ادامه داد: اما در این بین شرکت توزیع نیروی برق قبول نمیکند که این کار را انجام دهد و هزینه آن بر اساس برآورد کارشناسان منطقه ۵ شهرداری رشت چیزی حدود ۳۵۰ میلیون تومان است که با توجه به ابلاغیه دیوان عدالت اداری شهرداری اجازه چنین هزینه کردی را ندارد و از سوی دیگر شرکت توزیع نیروی برق نیز زیر بار نمی رود.

محجوب در انتها تاکید کرد: ما در بوستان کتاب افتتاحیه داریم اما شرکت برق را قطع کرده و مامورین شرکت کنتور را با خود برده اند! ولی همین شرکت مدعی است که مشکلات فنی باعث قطع برق پارک های سطح شهر است.

حال باید منتظر ماند و دید شرکت توزیع نیروی برق در جوابیه بعدی خود چه مسائل جدیدی را مطرح خواهد کرد و این ماجرا تا چه زمان ادامه خواهد داشت؟! اما هرچه که هست می بایست بدانیم که خروجی این کش مکش ها چیزی جز پایمال کردن حقوق شهروندان نیست.

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت