مدیرکل هواشناسی گیلان گفت: تا پنجشنبه غالبا آسمان نیمه ابری خواهد بود و طی روز افزایش نسبی دما پیش بینی می شود.

به گزارش غیرمنتظره، محمد دادرس در گفت وگو با ایسنا، با اعلام اینکه آسمان گیلان کمی ابری تا نیمه ابری است، اظهار کرد: بیشینه و کمینه دمای هوای استان طی امروز بین منفی چهار درجه سانتیگراد و ۱۳ درجه سانتیگراد در نوسان است.

وی نقشه های هواشناسی را نشان دهنده جوی کم و بیش پایدار در منطقه تا پایان هفته دانست و افزود: طی این مدت غالبا آسمان نیمه ابری خواهد بود و طی روز افزایش نسبی دما پیش بینی می شود.

مدیرکل هواشناسی گیلان یخبندان را پدیده مورد انتظار در ارتفاعات و دامنه تا صبح پنجشنبه دانست و عنوان کرد: گاهی با گذر جریانات نسبتا ناپایدار در پاره ای از نواحی، افزایش ابر و مه آلود شدن هوا و بارش پراکنده پیش بینی می شود.

دادرس ادامه داد: از روز جمعه با تقویت جریانات سرد شمالی و فعالیت امواج ناپایدار، شرایط برای روند کاهش محسوی دما و بارندگی و وزش باد شدید و خیلی شدید به ویژه از ظهر شنبه فراهم خواهد شد.

وی همچنین از بارش برف در ارتفاعات از شنبه تا اواسط هفته آینده خبر داد و متذکر شد: در حال حاضر بیشینه ارتفاع موج در سواحل گیلان ۵۰ تا ۱۰۰ سانتیمتر بوده و لذا شرایط برای فعالیت های دریایی تا پنجشنبه فراهم است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت