July 2, 2022

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

منشاء صدای عجیب غرب کشور، اسرائیل بود؟ / جزئیاتی از یک صدای مرموز / کرمانشاه هدف حمله قرار گرفت!

به گزارش غیرمنتظره، یک ماه قبل در ساعت پایانی شب، کاربرانی در شبکه‌های اجتماعی از شنیده شدن صداهای مهیب شبیه به انفجار و ضدهوایی در غرب کشور خبر دادند.

طبق گزارش‌های غیررسمی این صداها در چهار استان کرمانشاه، کردستان، همدان و ایلام شنیده شد.

سعید کتابی فرماندار شهرستان اسدآباد درباره شنیده شدن صدای مهیب در غرب کشور در آن زمان گفته بود: «صدایی در حول و حوش ساعت ۲۴ شنیده شد. ابتدا گمان رفت که صدای رعد و برق با توجه به شرایط جوی است، اما این امکان رد شد».

به گفته او «هیچ گونه انفجاری در سطح شهرستان نداشتیم، با دستگاه‌های خدمات‌رسان در تماس هستیم و اتفاقی در حوزه گاز، اورژانس، آتش‌نشانی نبوده و در شهرستان گزارشی نداشتیم».

این مقام محلی گفته بود: «در حال حاضر نیز دستگاه‌های خدمات رسان در حال بررسی هستند و با تمام روسای ادارات در تماس مستقیم هستم و بحثی در جایگاه‌های سوخت نیز رخ نداده است».

او همچنین بیان کرده بود: «امکان اینکه صدا از شهری دیگر رسیده باشد و یا زلزله باشد هم وجود دارد که در حال پیگیری هستیم».

این مقام‌مسئول افزوده بود: «زلزله‌نگاری هم بررسی شد، ستاد بحران در حال پیگیری است اما تا کنون هیچ گزارشی دال بر اینکه اتفاق خاصی در شهرستان رخ داده باشد، نرسیده است».

همچنین صابرین نیوز همان زمان در خبری تایید نشده مدعی شد که صدای انفجار در کرمانشاه، سنندج و همدان، در نتیجه رزمایش پدافند هوایی ایران برای آزمایش سامانه‌های پدافند هوایی جدید است که به تازگی به زرادخانه نیروهای مسلح ایران پیوسته اند.

حالا اما ابعادی دیگر از این ماجرا به‌طور غیررسمی منتشر شده و کارشناس نظامی صداوسیما امروز گفته، حمله به اربیل پاسخ حمله یک ماه قبل اسرائیل به کرمانشاه بود.

در صورت صحت این ادعا، به‌نظر می‌رسد صدایی که ادعا می‌شد رعد و برق بوده، همان حمله اسرائیل است که هیچ‌گاه درباره جزئیات و تلفات احتمالی آن سخنی به میان نیامد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

جذاب ترین خبرها

ورزشی