به گزارش سپیدخبر، در پی انتشار نامه بهراد ذاکری عضو شورای اسلامی شهر رشت به حجت جذب شهردار منتخب این کلانشهر، یکی از شهروندان که نخواست نامش رسانه ای شود نامه ای برای این عضو شورا نوشت.

 

متن این نامه در ادامه آمده است:

 

سلام و عرض احترام به عضو محترم شورای اسلامی شهر رشت

جناب آقای دکتر ذاکری

 

نامه پر از سوز جنابعالی را که برای آقای جذب نوشتید خواندم. متنی شیوا و روان بود که حتی چندین بار خواندم… اول از خودم پرسیدم آقای ذاکری، اگر عنوان برادر را در نامه آوردید پس احتیاج نبود نامه برادر به برادر پخش شود و رسانه ای…

 

پس حالا هم با گفتن یک کلمه به عنوان برادر می توان دوباره در رسانه ها مطرح کرد و ما نیز به آقای ذاکری لقبی داده و مطالبی به عنوان یک شهروند به ایشان بگوییم!

 

آقای دکتر، شما که نامه را با نام رشت آغاز کردید چقدر این شهر و به قول شما کوچه پس کوچه هایش برایتان مهم است؟

 

اصلا یک سوال علت حضور شما در شورا چیست؟ آیا واقعا یک بار فقط یک بار با خودتان خلوت کرده اید و پاسخی یافته اید؟

 

واقعا فکر کرده اید در این مدت که عضو شورا بودید چه خدمتی به این شهر و مردم صبورش کرده اید؟

 

آقای دکتر فضای شهر را فضای آلوده نامیده و شهرداری را در منجلاب فساد خواندید چرا در این مدت کسانی که باعث این فساد یا همان آلودگی شده‌اند را معرفی نکرده اید؟

 

آیا وظیفه شورا نظارت نیست؟ چرا در این مدتی که شما به عنوان عضو فعال شورا بودید هیچ گونه حرکت مناسبی در حوزه نظارتی انجام نداده اید و نتایج آن را اعلام نکرده اید؟

 

چرا حداقل به عنوان یک عضو شورای شهر که خود را دغدغه مند نامیدید در خصوص درمان این سرطان کاری نکردید یا حداقل نسخه ای بابت درمان ننوشتید؟

 

شما که الحمدلله با وظایف ذاتی شورا آشنا هستید هیچ گونه اقدام مناسبی انجام ندادید؟

 

چرا تنها یک مدیر یک مسئول یک عضو یک پرسنل شهرداری را به عنوان متخلف معرفی نکرده اید؟

 

آقای دکتر، ای کاش شما و برخی از همکارانتان دلتان برای این شهر نمی سوخت!

 

آقای دکتر، در این دلنوشته شما مطالبی جالب و تامل برانگیز بود؛ مخصوصا آنجا که فرموده اید “حفظ قدرت” ! شما چقدر به این کلمه اعتقاد دارید؟ و برای بدست آوردن آن تلاش میکنید؟

 

شما و برخی دوستانتان صداقت آقای جذب را قبول دارید آیا در گفتارتان و اعمالتان با مردم صادق بودید؟

 

آقای دکتر، مشکلات و مسائل این شهر، اول به عدم اتحاد اعضای محترم شورا برمی گردد. اینکه مردم اعتماد کرده و به نمایندگان رای دادند پس حداقل توقع دارند که شهر ساماندهی شود حدود ۶ ماه نبودن شهردار مشکل کمی نیست!

 

اینکه به قول شما ائتلاف صورت گرفته مبحث مهمی است اما چرا یازده عضو شورا یکصدا و متحد نیستند جای سوال دارد!

 

آقای دکتر، به نظر شما الان در این زمان که دیگر شاید مجالی برای بقای شورا نیست نوشتن این نامه درمانی برای این شهر خسته و مریض است؟

 

اگر جای شما بودم می نوشتم همه باهم یک صدا به انتخاب خودمان برای حفظ شهرمان کمک می کنیم. آنوقت این شهر به اصطلاح شما خسته، قدرت و انگیزه پیدا می کرد و درمان می یافت و انگیزه سلامتی پیدا می کرد.

 

آقای دکتر، شما حتی به مصوبه شورا احترام نگذاشته و ظاهرا بعد از جلسه برای فرماندار نامه نوشتید چه توقعی از شما هست که به مصوبات شورا احترام بگذارید؟

 

آقای دکتر، آیا بعضی از همکاران شما مسیر رشت به تهران را به نیت تخریب همکارشان بسیار پیموده و در ساختمان وزارت کشور از وزیر محترم معروفیت بیشتری پیدا کردند؟ اگر کمی برای آن شهر خسته تلاش می کردند الان ما نیز چند ماهی شهردار داشتیم و از اینکه زبانزد عام و خاص شویم جلوگیری می کردیم.

 

آقای دکتر، بنده به عنوان یکی از مردم این شهر که از صبح اول وقت با مشکلاتی مانند ترافیک و آسفالت خیابانها و بی روح بودن ظاهر شهر و زباله و…  زندگی را آغاز می کنند به عنوان یک برادر از شما خواهش میکنم با تمام وجود استعفا دهید!

 

آقای ذاکری، ای کاش برخی دوستان شورا بیشترین وقت خودشان را به اجرا و بررسی مصوبات بگذرانند نه اینکه به اسم آوردن سرمایه گذار در دفتر سرمایه گذاری یا در قهوه خانه ها و کافی شاپ ها بگذرانند و …

 

به هر حال ما این شهر را دوست داریم برای بقای آن تلاش می کنیم.

 

انتشار نامه ها و یادداشت های دریافتی الزاما به معنای تایید محتوای آن نیست و به منظور آشنایی مخاطبان با فضای روز مدیریت شهری رشت منتشر شده است. حق پاسخگویی محفوظ است.

 

شایان ذکر است بهراد ذاکری که به عنوان عضو علی البدل در ماه های اخیر وارد شورای اسلامی شهر رشت شده است رکورددار آبستراکسیون به شمار می رود.

 

حرف تازه

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت