گروه : تیتر دو , سلامت

به گزارش غیرمنتظره، پیش از ظهر امروز- چهارشنبه ۲ آذر ماه با حضور سرپرست دانشگاه علوم پزشکی، سرپرست مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث گیلان و جمعی از مدیران و پرسنل اورژانس بانوان به بهره‌برداری رسید.

دکتر حیدر علی بالو سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان با اشاره به آغاز بکار اورژانس بانوان در گیلان، گفت: اورژانس پیش بیمارستانی گیلان با دارا بودن ۷۸ پایگاه فعال و ۶۱۵ نفر پرسنل آموزش دیده و مجرب در جای جای استان گیلان، آماده خدمت‌رسانی به مردم عزیز است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان اذعان داشت: با توجه به ضرورت حضور بانوان اورژانسی جهت امدادرسانی در شرایط بحرانی و اورژانس‌های مربوط به زنان، اولین پایگاه اورژانس بانوان در شهر رشت بصورت ۱۲ساعته آغاز به کار کرد.

وی در ادامه افزود: با افتتاح اورژانس بانوان خدمت‌رسانی به بانوان در شهر رشت تسهیل شده و گام بسیار مطلوبی در حوزه درمان پیش بیمارستانی بیماران در استان برداشته شد.

دکتر بالو در خصوص نیروهای اورژانس بانوان، گفت: تیم اورژانس بانوان متشکل از ۱ کارشناس پرستاری و ۱ کارشناس مامایی جهت امدادرسانی در اورژانس‌های احتمالی بانوان در شهر رشت آماده ارائه خدمات هستند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به افزایش تعداد بانوان تحصیل کرده در رشته‌ی فوریتهای پزشکی در کل کشور، تاکید کرد: امید است شاهد افزایش پایگاه‌های اورژانس مختص بانوان در گیلان باشیم و بتوانیم این خدمات را در جای جای استان عزیزمان توسعه دهیم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت