October 27, 2020

نسخه منحصر به فرد پزشکان برای درمان کرونای ترامپ چه بود؟

به گزارش غیرمنتظره به نقل از دویچه وله، گرد فکتن‌هویر، پزشک بیماری‌های عفونی بیمارستان دانشگاه کلن آلمان تجویز برخی از  داروهای استفاده شده در جریان درمان دونالد ترامپ، از جمله ترکیب دو پادتن شرکت ریجنرون را در درمان بیماری کرونا موثر می‌داند.

در لیست ترکیبی داروهایی تجویز شده برای دونالد ترامپ این اقلام دیده می‌شوند. داروی رمدسیویر، پادتن‌های ترکیبی «ریجن-کوو۲»، استروئید، روی، ویتامین دی، ملاتونین، فاموتودین و آسپرین.

در مورد تاثیر رمدسیویر بر روی ویروس کرونا تحقیقات زیادی صورت گرفته است. این در حالی است که در مورد داروی ترکیبی دو پادتن شرکت ریجنرون، هنوز اطلاعات کافی و آزمایشگاهی وجود ندارد.

در این داروی ترکیبی از دو پادتن استفاده شده است. پادتن نخست، همان ماده‌ای است که پیش از این نیز برای درمان ابولا از آن استفاده می‌شد. پادتن دوم از پلاسمای خون بیمارانی تهیه شده که پس از ابتلا به کرونا درمان شده‌اند.

تجویز ملاتونین برای تنظیم چرخه خواب ترامپ بوده است و فاموتودین عملا برای مهار اسید معده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در مورد تاثیر روی و ویتامین دی در کاهش عوارض ناشی از ابتلا به ویروس کرونا نیز اطلاعات کافی وجود ندارد. اما پزشکان رویکرد مثبتی درباره تاثیر این دو ماده در تقویت سیستم دفاعی بدن بیماران دارند.

تردید در تجویز پادتن‌های «ریجن-کوو۲»

گرد فکتن‌هویر، با توجه به اینکه هنوز تحقیقات کافی بر روی تاثیر داوری ترکیبی شرکت ریجنرون صورت نگرفته است، درباره استفاده از آن در این مرحله برای درمان بیماری ترامپ ابراز تردید کرده است.

به‌رغم آن، گفته می‌شود که شرکت ریجنرون استفاده از این دارو را تنها برای بیمارانی مناسب می‌داند که در مراحل بسیار شدید ابتلا به بیماری کرونا هستند و نیاز به دستگاه تنفسی دارند.

در صورت مثبت بودن نتایج آزمایش داروی «ریجن-کوو۲»، این دارو می‌تواند برای پیشگیری مردم از ابتلا به ویروس کرونا موثر افتد.

روشن است که شرکت نیویورکی ریجنرون اخیرا با شرکت اروپایی روشه در اواسط ماه اوت بر سر تولید این دارو به توافق رسیدند.

قرار بر آن شده است که در صورت تایید موثر بودن این دارو در درمان بیماری کرونا و پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا، شرکت ریجنرون اقدام به عرضه این دارو در آمریکا بکند و شرکت روشه نیز بازار اروپا را پوشش بدهد.

افزون بر آن، بنا بر نظر فکتن‌هویر، استفاده از استروئیدها نیز می‌تواند در مواردی که ابتلا به بیماری کرونا شدید باشد، در کاهش عفونت در دستگاه تنفسی فرد بیمار موثر افتد.

به هر روی، می‌توان گفت که تجویز چنین ترکیبی برای درمان بیماری دونالد ترامپ خصلتی کاملا آزمایشی دارد و تا کنون بر روی هیچ بیمار دیگری این چنین ترکیبی مورد استفاده قرار نگرفته است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

جذاب ترین خبرها