گروه : تیتر یک , سیاسی

 به گزارش غیرمنتظره، شاید انتخابات مجلس دوازدهم در رشت و خمام را بتوان با اختلاف یکی از عجیب‌ترین انتخابات‌های برگزار شده مجلس در این حوزه عنوان کرد، انتخاباتی که به شکلی عجیب و باور نکردنی طی شد و گزینه‌هایی مانند محمدباقر نوبخت، سید کاظم دلخوش و امیرحسین علوی در ترکیب نهایی اعلام شده قرار نداشتند و در مقابل افرادی چون مهدی فلاح و احمدی سنگر به‌عنوان منتخبین مجلس دوازدهم اعلام شدند!

 اما مهم‌ترین داستان این انتخابات میزان عجیب و وحشتناک مشارکت در انتخابات بود، جایی که از نفر پانزدهم به بعد آمار کمتر از ۲ هزار رأی بود! در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به چهره‌هایی که اگرچه کمی شناخته شده به‌حساب می‌آمدند، اما کمتر از ۲ هزار رأی به دست آوردند.

 مهدی کاظمی‌پور – قائم‌مقام سابق فرمانده سپاه قدس گیلان مهم‌ترین چهره زیر ۲ هزار رأی در این انتخابات بود، البته وضعیت رأی خود را به‌شدت مدیون عملکرد تیم رسانه‌ای خود است. جایی که نفر اول رسانه او بجای ارائه برنامه‌ها و اهداف و راهکارهای او، اقدام به انتشار انواع و اقسام مطالب زرد، تهمت، کذب و بی‌منبع در فضای مجازی کرد و قطعاً کاظمی‌پور انتخابات را به شخص او باخت.

 محمدرضا زیبایی – پدیده انتخابات مجلس دهم، در این انتخابات نیز سیر نزولی در پیش گرفت و نتوانست بیش از ۱۶۱۱ رأی را به خود اختصاص دهد. آماری که به‌هیچ‌عنوان قابل‌قبول نیست.

 زهرا نامور عربانی – او که تنها ۸۷۸ رأی به نام خود ثبت کرد، به دلیل قرار نگرفتن در لیست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی موسوم به شانا اعتراضاتی تند را در فضای مجازی منتشر کرده بود، ولی به نظر می‌رسد که یکی از دلایل قرار نگرفتن او در لیست شانا نداشتن پایه رأی کافی بوده است.

 مهدی لطفی – مجری شبکه باران اما بدترین شرایط ممکن را بین سایرین به ثبت رسانده است. او با تنها ۸۱۶ رأی به نظر می‌رسد موفق شده تا بدترین آمار بین پرسنل صداوسیما در تاریخ انتخابات‌های برگزار شده در گیلان را به نام خود ثبت کند.

 شاهین ساده – شطرنج‌باز قهار گیلانی، شطرنج‌باز سیاست نبود، جوانی که با سر و صدای بسیار زیاد وارد عرصه انتخابات شد نتوانست فضای لازم را برای خود مهیا کند، در واقع او نتوانست با مراجعه به دایرکت افراد در اینستاگرام رایی بیشتر از ۵۳۸ را برای خود به ثبت برساند.

 در میان سایر افرادی که رأی کمتر از ۲ هزار را به ثبت رسانده‌اند، نام امیر کاظمی فتلکی، معصومه موسی‌زاده و محمدمهدی سرگل با به ترتیب ۱۳۱.۵۱ و ۲۹ رأی به ثبت رسیده که البته این افراد جزو کسانی هستند که انصراف خود از انتخابات را اعلام کرده بودند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت