وزیر کشور با بیان اینکه انتقال آب چاه‌های جدید به هیرمند را پیگیری می‌کنیم، گفت: دولت به شدت پیگیر بحران کم‌آبی سیستان است.

 انتقال آب چاه‌های جدید به هیرمند را پیگیری می‌کنیم

به گزارش غیرمنتظره، احمد وحیدی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به موضوع حقابه ایران از هیرمند، گفت: انتقال آب چاه‌های جدید به هیرمند را پیگیری می‌کنیم ولی مشکلش حل نشده است.

وی تأکید کرد: دولت به شدت پیگیر بحران کم‌آبی سیستان است، شخصاً دو سه ماه قبل آنجا بودم و تاکنون هم حدود هشت نوبت به سیستان رفته‌ام.

وزیر کشور ادامه داد: تصمیم‌گیری‌ها صورت گرفته و در همین مدت هم کارهای مهمی انجام شده است که اگر نمی‌شد، مشکلات جدی تری داشتیم.

وحیدی تصریح کرد: روی گرفتن حقابه‌ از افغانستان تأکید داریم و آنها هم باید تکلیف خود را انجام دهند و دولت هم منابع قابل توجهی برای این کار تخصیص داده است.

وی با اشاره به اینکه وزارت نیرو به‌طور جدی کار را دنبال می‌کند، گفت: کمک‌رسانی توسط تانکرهای آب انجام می‌شود؛ اما همچنان کم آبی وجود دارد و به دنبال پر کردن منابع آب موجود در منطقه هستیم.

پیش ثبت نام تا ۲۲ مرداد ادامه دارد

وحیدی با اشاره آغاز پیش ثبت نام انتخابات دوازدهمین مجلس شورای اسلامی گفت: داوطلبان باید از ۱۶ مرداد پیش ثبت نام کنند. این مرحله بسیار مهم است زیرا داوطلبان اگر در پیش ثبت نام مشارکت نکنند، امکان ثبت نام در مرحله اصلی را ندارند؛ پیش ثبت نام تا ۲۲ مرداد ادامه دارد.

وزیر کشور درباره جزئیات تیم تروریستی کشف شده در ۶ استان کشور در ایام دهه اول محریم نیز توضیح داد: دستگاه‌های امنیتی جزئیات آن را به زودی در اختیار مردم و رسانه‌ها قرار می‌دهند.

وحیدی با بیان اینکه دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی برای برقراری امنیت با قدرت حضور دارند، اضافه کرد: دشمنان برنامه‌ریزی زیادی برای دهه محرم کرده بودند که با هشیاری دستگاه های امنیتی با آنها مقابله شد.

وی همچنین با اشاره به تمهیدات وزارت کشور برای تسهیل زیارت اربعین گفت: از مرزهای شلمچه و مهران بازدید شد و دولت عراق با نگاه مثبت دنبال حل و فصل مشکلات است.

وزیر کشور همچنین از توافق برای افزایش سایه‌بان‌ها و آب خنک و نیز اعزام بالگرد به عراق برای انتقای زائران بیمار با عراق خبر داد و گفت: در این بازدید بر توسعه دروازه های ورودی در مرزها و بر صدور گذرنامه های جدید تأکید شد.

درخصوص معاون سیاسی به دنبال تفاهم با مجلس هستیم

وی خاطرنشان کرد: در خصوص معاون سیاسی وزیر کشور، دولت به دنبال حداکثر تفاهم با مجلس است تا در چارچوب حداکثر تفاهم با قوت حرکت کنیم زیرا نمی‌خواهیم هماهنگی‌ بین قوا خدشه ای وارد شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت