May 12, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

پیام رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان به مناسبت سوم اردیبهشت روز معمار

به گزارش غیرمنتظره، سرزمین ما ایران زادگاه معماران بزرگی می باشد که شاهکارهای بی نظیری خلق نموده اند و در تاریخ جاودان گشته و شهرت جهانی یافته اند.

 سوم اردیبهشت به مناسبت زادروز شیخ بهایی اندیشمند و معمار فرزانه ایرانی روز معمار نامگذاری شده است. شیخ بهایی از چهره های برجسته و ماندگار هنر معماری ایران بوده که با استفاده از فناوری فراتر از عصر خود آثار ارزشمندی را به یادگار گذاشته است. این روز بهانه ای است برای تعمق در گنجینه غنی میراث معماری که از نیاکان ما به جا مانده است.

شایسته است جامعه معماری معاصر ایران با کنکاش در آثار معماری گذشتگان و بهره گیری از پتانسیل های امروز در زایش آثار برجسته و ماندگار تلاش نمایند تا پاسخگوی نیازهای انسان معاصر و منطبق بر ارزشهای اجتماع بوده و در عین حال جلوه گر تمدن کهن و پرافتخار این مرز و بوم باشد.

اینجانب ضمن تبریک این مناسبت به مهندسان معمار بهویژه جامعه معماری گیلان بر خود واجب می دانم از اساتید و پیشکسوتان این رشته که در انتقال دانش خود عاشق، دلسوز و سخاوتمند بودند و همچنین از معماران جوانی که با خلاقیت، ذوق، هنر و دانش خود در سطح ملی و بین المللی خوش درخشیده اند، قدردانی نمایم.

بی شک نقش برجسته این عزیزان در خلق فضاهای باکیفیت و آثار فاخر غیرقابل انکار است و امید است این تبحر و مهارت در تجلی ارزشهای بومی در آثار معماری استان نیز جلوه گر شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

جذاب ترین خبرها

ورزشی