به گزارش غیرمنتظره،  تارنمای آمریکایی آکسیوس همزمان به سفر ” حسین امیرعبداللهیان” و “آنتونی بلینکن” وزرای خارجه ایران و آمریکا به منطقه خاورمیانه در هشتمین روز از درگیری میان نیرو‌های مقاومت فلسطین با رژیم اسرائیل و وحشت این رژیم از عملیات غافلگیر کننده طوفان الاقصی ادعا کرد: ایران از طریق سازمان ملل به اسرائیل در خصوص حمله زمینی به نوار غزه هشدار داد.
پیام ایران به اسرائیل: در صورت ادامه حمله به غزه، مداخله می‌کنیم

تارنمای خبری آکسیوس روز شنبه به وقت محلی برابر با ۱۴ اکتبر ۲۰۲۳ و ۲۲ مهرماه جاری ادعا کرد: دو منبع دیپلماتیک به گفتند که ایران روز شنبه با ارسال پیام غیرمستقیم به اسرائیل تاکید کرد که خواهان تشدید تنش در جنگ حماس و اسرائیل نیست، اما در صورت ادامه عملیات اسرائیل در غزه، ناچار به مداخله خواهد بود.

این رسانه آمریکایی در ادامه مدعی شد: چنانچه ایران به طور مستقیم یا غیرمستقیم از جمله از طریق یک گروه تحت حمایت در سوریه یا حمایت از هر تصمیم حزب الله برای پیوستن کامل به جنگ، همراه شود، نبرد بین حماس و اسرائیل به جنگی منطقه‌ای تبدیل خواهد شد.

تارنمای آکسیوس ادعا کرد: پیام ایران که از طریق سازمان ملل به اسرائیل فرستاده شده، در حالی است که دولت بایدن در تلاش برای بازداشتن ایران و حزب الله لبنان از پیوستن به جنگ است. این هفته، ایالات متحده یک گروه ناو هواپیمابر و جت‌های جنگنده را به منطقه فرستاد.

آکسیوس ادعا کرد: به گفته این دو منبع دیپلماتیک، حسین امیرعبداللهیان روز شنبه در بیروت با «تور ونسلند» نماینده سازمان ملل در امور خاورمیانه دیدار کرد و ونسلند از امیرعبداللهیان خواست کمک کند از سرایت درگیری در غزه و اسرائیل به منطقه گسترده‌تر در خاورمیانه جلوگیری کند. وزیر امور خارجه ایران پاسخ داد که ایران نمی‌خواهد درگیری به جنگ منطقه‌ای تبدیل شود و می‌خواهد به آزادی غیرنظامیانی که در غزه توسط حماس گروگان گرفته شده‌اند، کمک کند. ولی امیرعبداللهیان تاکید کرد که ایران خطوط قرمز خود را دارد.

این رسانه آمریکایی در ادامه ادعایش افزود: به گفته این منابع، امیرعبداللهیان هشدار داده اگر عملیات نظامی اسرائیل ادامه پیدا کند – و به ویژه اگر اسرائیل به وعده خود مبنی بر حمله زمینی به غزه عمل کند – ایران باید پاسخ دهد.

آکسیوس در ادامه مدعی شد: ونسلند پس از دیدار با امیرعبداللهیان، با تزاچی هانگبی مشاور امنیت ملی اسرائیل و دیگر مقامات تماس گرفت و پیام ایران را ابلاغ کرد. دفتر ونسلند تایید کرد که او روز شنبه با امیرعبداللهیان دیدار کرده و گفت که آن‌ها درباره “تلاش‌های دیپلماتیک برای آزادی گروگانها، کاهش تنش و جلوگیری از سرایت درگیری به منطقه” گفتگو کردند.

سازمان ملل متحد روز پنجشنبه اعلام کرد ارتش اسرائیل به این سازمان اطلاع داده است که “کل جمعیت غزه در شمال این منطقه باید ظرف ۲۴ ساعت آینده به جنوب غزه نقل مکان کنند. “، اما سخنگوی نیرو‌های رژیم اشغالگر اسرائیل اعلام کرده است هر گونه ضرب الاجل “ممکن است رعایت نشود. ”

پس از دستور رژیم صهیونیستی به بیش از یک میلیون ساکن شمال غزه برای خروج به جنوب این منطقه، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، روز جمعه گفت که وضعیت غزه «به شکل خطرناکی بحرانی شده است.»

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت