July 15, 2020

کدام نمایندگان گیلان در مجلس در میتینگ قالیباف حاضر شدند؟!

اختصاصی / به گزارش غیرمنتظره، وب سایت افکارنیوز در گزارشی در خصوص حاضرین در میتینگ محمدباقر قالیباف که با حضور ۱۹۰ نماینده مجلس برگزار شد، از تعدادی نماینده به صورت مشخص نام برد. در این میان نام تعدادی از نمایندگان منتخب گیلان در مجلس یازدهم نیز قرار دارد. (لینک)

در این گزارش از جبار کوچکی نژاد و احمد دنیامالی به عنوان دو تن از حاضرین در این میتینگ نام برده شده است. البته در گزارش فوق نام تمامی افراد حاضر مطرح نشده و شاید بازهم نمایندگان دیگری از گیلان در این جمع حضور داشتند.

پیش از این جبار کوچکی نژاد در گفتگو با خبرگزاری فارس از رقابت درونی اصولگرایان برای ریاست مجلس و انشقاق های بعدی ابراز نگرانی کرده بود. (لینک)

گفتنیست حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی رئیس سنّی مجلس یازدهم شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری تسنیم با اشاره به جلسه سه‌شنبه، ۶ خرداد هیئت رئیسه سنّی مجلس یازدهم، گفت: پیش از ظهر امروز به‌همراه آقایان روح‌الله نجابت و محسن فتحی، دبیران هیئت رئیسه سنّی مجلس یازدهم، جلسه‌ای برای هماهنگی جهت مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم که فردا برگزار می‌شود، داشتیم. (لینک)

وی افزود: با توجه به اینکه آیین‌نامه داخلی مجلس تغییر کرده و طبق روال گذشته، در این دوره، پس از مراسم افتتاحیه، هیئت رئیسه موقت انتخاب نمی‌شود، بنابراین باید طبق آیین‌نامه جدید نیز هیئت رئیسه دائمی مجلس یازدهم برای مدت یک سال تعیین شود. در این جلسه مقرر شد که برای زمان انتخاب رئیس و اعضای دائمی هیئت رئیسه مجلس در دوره یازدهم، پس از جلسه افتتاحیه از منتخبان به‌صورت استمزاجی رأی‌گیری شود.

حجت‌الاسلام تقوی ادامه داد: در جلسه هیئت رئیسه سنّی مجلس یازدهم روزهای پنجشنبه و یکشنبه (هشتم و یازدهم خرداد) برای برگزاری جلسه علنی مجلس جهت تعیین رئیس و اعضای هیئت رئیسه دائمی مجلس مشخص شد که درباره یکی از آنها فردا از منتخبان رأی‌گیری استمزاجی صورت می‌گیرد.

رئیس سنّی یازدهمین دوره مجلس در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه داوطلبان عضویت در هیئت رئیسه مجلس، اعم از رئیس، نواب، دبیران و سخنگو، تا پایان وقت اداری فردا (چهارشنبه، هفتم خرداد) فرصت دارند در اداره قوانین مجلس ثبت‌نام کنند، بنابراین بهتر است جلسه تعیین هیئت رئیسه دائم در روز یکشنبه آینده برگزار شود.

در هر صورت به نظر می رسد که می بایست از هم اکنون محمدباقر قالیباف را رئیس بعدی مجلس دانست اما در این میان اینکه نمایندگان گیلان در مجلس چه جایگاهی خواهند داشت و آیا همانند دوران حضور اسدالله عباسی نماینده رودسر و املش در مجلس دهم به عنوان سخنگو و عضو هیئت رئیسه مجلس، بازهم گیلان در این دوره نماینده ای در هیئت رئیسه مجلس خواهد داشت یا خیر؟

لازم به ذکر است پیش از این محمدرضا احمدی، سید علی آقازاده، خلیل بهروزی‌فر، پرویز محمدنژاد، احمد دنیامالی و غلامرضا مرحبا، نمایندگان منتخب حوزه‌های انتخابیه رشت، شفت و فومن، لنگرود، بندرانزلی و آستارا با همراهی جمعی از نمایندگان مازندران دیداری را با محمدباقر قالیباف داشتند.

قبلی «
بعدی »

جذاب ترین خبرها

گالری

کرونا ویروس