به گزارش غیرمنتظره و به نقل از تسنیم، طبق آخرین اعلام رنگ‌بندی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حال حاضر تمامی ۱۷ شهرستان استان گیلان در وضعیت زرد کرونایی به سر می‌برند و هیچ کدام از شهرستان‌ها نارنجی و قرمز نیست.

براساس آخرین اعلام سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در حال حاضر ۱۳۲ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند و آمار بستری‌شدگان کرونایی هر روز در حال افزایش یا کاهش بوده و روند ثابتی ندارد.

به گفته فردین مهرابیان ۴۱ بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته به آمار بستری‌شدگان کرونایی در استان گیلان افزوده شده‌اند و در روزهای اخیر شاهد روند متلاطم آمار بیماران جدید کرونایی در استان گیلان هستیم.

بستری شدن ۴۱ بیمار کرونایی طی شبانه‌روز گذشته در بیمارستان‌های استان گیلان در حالی است که روز پیش‌تر از آن تنها ۱۶ بیمار جدید به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شدند.

۲۳ نفر از بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان‌های استان گیلان به دنبال وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بستری هستند و در شرایط عمومی مساعدی نیستند.

با توجه به اهمیت تزریق واکسن کرونا در کاهش شدت علائم این بیماری و کاهش احتمال مرگ در مبتلایان در حال حاضر ۴۶۰ مرکز واکسیناسیون کرونا در سطح استان گیلان و بیش از ۲۲۰ پایگاه واکسیناسیون در شهرستان رشت فعال هستند.

با توجه به پیش بودن تعطیلات عید سعید فطر، مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان از مسافرانی که به گیلان سفر می‌کنند خواستند با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و استفاده از ماسک، از شیوع بیشتر بیماری کرونا در استان جلوگیری کنند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت