به گزارش غیرمنتظره،  کلثوم به دلیل شیوه قتل شوهران صیغه‌ای و انگیزه‌اش از ارتکاب این جنایت‌ها قاتلی منحصربه‌فرد در تاریخ جنایی ایران است.

کلثوم؛ مخوف‌ترین شوهرکش تاریخ جنایی ایران

شوهرکشی از جمله جنایت‌هایی است که هر از گاهی اخباری درباره آن منتشر و زنانی در این رابطه بازداشت می‌شوند اما ازدواج‌های پی‌در‌پی و قتل شوهران برای اولین بار به دست کلثوم رقم خورد و این زن با کشتن هفت پیرمرد پولدار مازندرانی که به عقد موقت آنها درآمده بود یکی از فجیع‌ترین پرونده‌های جنایی ایران را رقم زد.

قتل با دارو

به گزارش اعتمادآنلاین، اکثر زنانی که دست به شوهرکشی می‌زنند از روش مسموم کردن همسر خود استفاده می‌کنند. توان کم جسمی زنان نسبت به مردان یکی از دلایلی است که باعث می‌شود زنان شوهرکش از این روش برای ارتکاب جنایت بهره ببرند. این همان شیوه‌ای است که کلثوم نیز برای قتل شوهران خود از آن بهره برده و توانسته بود تا ۹ سال راز اقدامات مخوف خود را پنهان نگه دارد.

یکی از زنانی که شوهرش را با استفاده از دارو مسموم کرده و به قتل رسانده در اعترافاتش گفته: می‌خواستم شوهرم کشته شود اما آشپزی که همکارم بود چند قرص به من داد تا آنها را به شوهرم بخورانم. من قصد چنین کاری را نداشتم اما حرف‌های آشپز باعث شد این فکر به ذهنم بیفتد و تصمیم به این کار بگیرم. قبلاً دو مرتبه برای ادب‌ کردن شوهرم نقشه کشیدم. یک بار مبلغی پول به دو مرد افغان دادم تا او را گوشمالی بدهند، اما آنها سرم کلاه گذاشتند و بعد از گرفتن پول فرار کردند و دیگر دستم به آنها نرسید. دومین مرتبه هم با پسر جوانی آشنا شده بودم که تعمیرکار بود. او می‌گفت من شبیه عشق سابقش هستم و به من علاقه زیادی دارد. وقتی ماجرای اختلاف با شوهرم را با او در میان گذاشتم پیشنهاد داد شوهرم را سربه‌نیست کنیم. او گفت لنت ترمز خودرو شوهرم را دستکاری می‌کند تا تصادف کند. او همین کار را هم انجام داد اما شوهرم متوجه ایراد در ترمز خودرو شد و اتفاقی نیفتاد. آخرین مرتبه سه بار پودر و چهار بار قرص به شوهرم دادم تا بی‌حال شود. کسی که قرص را به من داد گفت این قرص ضربان قلب شوهرم را بالا می‌برد و باعث می‌شود او سکته کند و با این کار هیچ‌کس متوجه ماجرا نمی‌شود.

کلثوم نیز برای کشتن طعمه‌های خود از همین روش استفاده می‌کرد و چون سن همسران صیغه‌ای او بالا بود کسی به مرگ آنها شک نمی‌کرد. به این ترتیب زن جنایتکار می‌توانست به اجرای نقشه‌های خود ادامه بدهد.

انگیزه خاص کلثوم

اکثر زنانی که دست به قتل شوهران خود می‌زنند از ارتکاب جنایت انگیزه مالی ندارند. آنها یا از رفتارهای همسر خود به ستوه آمده‌اند یا خیانت دیده‌اند یا خود خیانت کرده‌اند؛ اما کلثوم از همان ابتدا با اهداف مالی و نقشه از پیش تعیین‌شده به عقد موقت مردان پولدار درمی‌آمد و سپس آنها را به کام مرگ می‌کشاند.

انگیزه این زن در قتل شوهرانش و همچنین برنامه‌ریزی پیچیده او و نقشه‌هایی که می‌کشید باعث شده این قاتل سریالی از این نظر نیز متفاوت باشد. او گفته در هر ازدواج بین سه ماه تا یک سال با شوهران خود زندگی کرده و سپس نقشه‌ای را به اجرا گذاشته تا بتواند پول زیادی از خانواده همسرانش به عنوان مهریه و ارثیه بگیرد.

قتل مردان مسن

در تاریخ جنایی ایران اکثر مقتولان قتل‌های سریالی زنان و کودکان هستند و تاکنون بسیار به‌ندرت دیده شده قاتلی سریالی سراغ مردان مسن برود. از سویی قاتلان سریالی معمولاً از لحظه آشنایی با طعمه خود تا قتل او زمان زیادی صرف نمی‌کنند اما کلثوم با خونسردی هرچه تمام‌تر با همسران صیغه‌ای خود مدت‌ها زندگی می‌کرد و در تمام آن روزها و هفته‌ها به فکر این بود که چگونه بدون دردسر مرتکب قتل شود تا ردی از خود به جا نگذارد. خونسردی عجیب این زن یکی دیگر از نقاط تاریک در پرونده اوست.

کلثوم در حال حاضر در بازداشت به سر می‌برد و این احتمال که تعداد مقتولان او بیش از هفت نفر باشد همچنان وجود دارد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت