September 18, 2021

کرونا ویروس

اخبار

تصادفی

۳ نماینده گیلان در پارالمپیک توکیو

به گزارش غیرمنتظره و به نقل از فارس، مهدی پوررهنما، سامان رضی و میثم علیپور سه ورزشکار گیلانی هستند که به همراه کاروان ورزش ایران در رقابت‌های پارالمپیک توکیو حضور می‌یابند دو ورزشکار از بندرانزلی و یک ورزشکار از لنگرود نماینده استان گیلان در پارالمپیک ژاپن هستند.

مهدی پوررهنما در رشته تکواندو، سامان رضی در رشته وزنه برداری قدرتی و میثم علیپور نیز در رشته والیبال نشسته، در مسابقات پارالمپیک توکیو حضور خواهند یافت.

مسابقات پارالمپیک پس از رقابت‌های المپیک و بین ورزشکارانی که به دلایل مختلف دچار نقص عضو هستند، در رشته‌های مختلف ورزشی برگزار می‌شود که مسابقات پارالمپیک توکیو نیز از روز دوم شهریور ماه سال جاری آغاز و تا رزو ۱۴ شهریور ماه ادامه خواهد یافت.

مهدی پوررهنما متولد سال ۱۳۷۴ بندرانزلی است و از هفت سالگی در رشته تکواندو فعالیت خود را آغاز و تاکنون افتخارات بسیاری کسب کرده که علاوه بر تصاحب مدال طلای سومین دوره رقابت‌های پاراتکواندو جام ریاست فدراسیون جهانی ۲۰۱۹، طلای مسابقات قهرمانی ۲۰۱۹ آسیا، مدال طلای هفتمین دوره پاراتکواندو جهانی انگلیس در سال ۱۳۹۶، مدال طلای جهانی آمریکای جنوبی سال ۱۳۹۱، طلا جهانی روسیه سال ۱۳۹۳، طلای تکواندو آسیا چین تایپه، نقره تکواندو جهانی ۱۳۸۹، برنز مسابقات باکو سال ۱۳۸۸، مدال طلای پاراتکواندو آسیا در کره جنوبی و مدال طلای پاراتکواندو آسیا در فیلیپین از جمله افتخارات این ورزشکار گیلانی است.

سامان رضی متولد سال ۱۳۶۵ اهل شهرستان لنگرود استان گیلان است. این ورزشکار وزنه‌بردار ملی‌پوش گیلانی تاکنون مدال‌های طلای مسابقات قهرمانی جهان و آسیا را کسب کرده و در رقابت‌های پاراالمپیک ۲۰۱۶ نیز پس از ورزشکارانی از کشورهای مصر، چین و مکزیک مقام چهارم را کسب کرد.

میثم علیپور متولد ۱۳۶۸ اهل شهرستان بندرانزلی است که از سال ۸۷ فعالیت خود را در ورزش آغاز کرد و به همراه تیم ملی والیبال نشسته ایران مقام‌های قهرمانی زیادی را کسب کرد که می‌توان به کسب مدال طلای سه دوره بازی‌های آسیایی گوانگ ژوی چین، اینچوان کره جنوبی و جاکارتای اندونزی اشاره کرد.

این ورزشکار شایسته استان گیلان به همراه تیم ملی والیبال نشسته ایران نیز در رقابت‌های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو بزریل حضور داشت و به همراه این تیم با غلبه برابر تمامی حریفان‌شان، مدال طلای پارالمپیک را کسب کردند.

در مسابقات المپیک توکیو نیز پنج ورزشکار از گیلان حضور یافتند که آرمین هادی‌پور در رشته تکواندو، محمد رهبری در رشته شمشیربازی اسلحه سابر، سارا بهمنیار در رشته کاراته، علی آقامیرزایی و نازنین ملایی نیز، در رشته قایقرانی ورزشکاران گیلانی بودند که در رشته‌های مذکور با حریفان خود به رقابت پرداختند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جذاب ترین خبرها

ورزشی