به گزارش غیرمنتظره و به نقل از تسنیم، فردین مهرابیان در تشریح آمار تزریق نوبت سوم واکسن کرونا در استان گیلان اظهار داشت: یک‌میلیون و ۶۴ هزار نفر از مردم استان گیلان معادل ۴۷٫۴ درصد مردم واکسن نوبت سوم را دریافت کردند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان با بیان اینکه ۵۲٫۶ افراد هنوز دُز سوم واکسن کرونا را دریافت نکرده‌اند، افزود: متأسفانه برخی از مردم با این تصور که تزریق دو دُز واکسن کرونا ایمنی مناسبی برای آنان ایجاد می‌کند جدّیتی برای تزریق دُز سوم واکسن ندارند.

وی با بیان اینکه این تصور اشتباه است و تزریق دُز سوم واکسن احتمال ابتلا به بیماری را کاهش می‌دهد، گفت: از طرفی چنانچه فرد به کرونا مبتلا شود شدت بیماری، طول مدت بستری و یا احتمال فوت کاهش می‌یابد بنابراین تأکید ما تزریق دُز سوم واکسن کرونا است.

مهرابیان همچنین در تشریح آخرین وضعیت آمار بستری‌شدگان کرونایی در بیمارستان‌های سراسر استان گیلان خاطرنشان کرد: ۱۰۸ بیمار مبتلا به بیماری کرونا در زمان حاضر در بیمارستان‌های شهرستان‌های استان گیلان بستری هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه ۳۰ نفر از این تعداد به‌تازگی به آمار افزوده شدند اظهار داشت: ۲۴ نفر از بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بستری هستند و ۲۳ نفر از بیماران بدحال‌اند و شرایط جسمانی مناسبی ندارند.

وی با اعلام اینکه “روز گذشته تعداد بیماران کرونایی بستری‌شده در گیلان ۱۰۱ نفر بود که امروز به ۱۰۸ نفر رسیده است” اضافه کرد: در مجموع امسال روند آمار کرونایی در استان کاهشی بوده است اما تداوم این روند منوط به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و تکمیل واکسیناسیون است.

غیرمنتظره – سایت خبری گیلان | اخبار گیلان – خبر رشت